Titulní strana   Reference   O nás   

 

CCTV Kamerové systémy EZS Zabezpečovací systémy EPS Požární systémy ACS Přístupové systémy Integrovaný bezpečnostní systém Inteligentní elektroinstalace Domovní telefony Datové sítě Anténní rozvody STA Telekomunikace Elektromontáže Prodej - Eshop

Máte zájem o předvedení některého z námi nabízených systémů nebo o vypracování nezávazné cenové nabídky?

Neváhejte nás kontaktovat a domluvte si osobní schůzku v naší provozovně!

380 990 024
Systémy které dodáváme:
CCTV - Kamerové systémy


Nabízíme:
- Návrh, realizaci a oživení systému
- Proškolení uživatelů systému
- Záruční i pozáruční servis a pravidelné revize


Kamerové systémy se v poslední době stávají velmi rozšířenou formou zabezpečení objektů a veřejných prostor. Vzhledem ke stále se zvyšujícím nárokům na bezpečnost a ochranu majetku se není čemu divit.

Technologie záznamu a uchovávání obrazu procházejí v posledních letech velice rychlým vývojem a z toho profitují především systémy CCTV. Mění se technologie přenosu - analogová/digitální, zlepšuje se kvalita obrazu - vyšší rozlišení a plynulejší záznam, ale v neposlední řadě i komprese obrazu, která pomáhá zmenšovat datovou velikost záznamu při zachování kvality. Velice rychlým vývojem také procházejí pevné disky, které se mimo klasických počítačových sestav a serverů používají i pro uchovávání záznamů v systému CCTV - díky stále větším kapacitám lze uchovávat více záznamů po delší dobu.


Fungování systému

Základ kamerového systému tvoří záznamové zařízení DVR, které zaznamenává a uchovává obraz z jednotlivých kamer. Tato zařízení mají různé možnosti nastavení, díky kterým se dokáží přizpůsobit Vaším požadavkům a přáním. Všechna tato zařízení také disponují ethernetovou (síťovou) kartou, která umožňuje připojit celý systém k počítačové síti, respektive k internetu. Většina těchto zařízení také obsahuje VGA (popř. DVI nebo HDMI) výstup pro přímé připojení LCD monitoru a USB konektory pro připojení počítačové myši, která může usnadnit přímé ovládání systému.

Jednotlivé kamery se pak volí a umisťují dle nároků na prostor který mají obsáhnout, vzdálenost na kterou mají "vidět" a dle možnosti vedení kabeláže.


Přistupujte k Vašemu systému odkudkoliv

Jak je zmíněno výše, všechna dostupná a námi dodávaná zařízení obsahují síťovou kartu, která umožňuje připojit celý systém do počítačové sítě. Ke každému zařízení je také dodáván software přímo od výrobce, který umožňuje sledovat systém, a to jak živý přenos z jednotlivých kamer, tak spravovat a přehrávat uložené záznamy. Pokud se v objektu nachází také připojení k internetu s vlastní veřejnou IP adresou, je možné nastavit aby byl celý systém přístupný z internetu. Můžete si tedy program nainstalovat na Váš domácí počítač a sledovat co se děje v objektu a jeho okolí, ikdyž se tam zrovna nenacházíte. Výrobci záznamových zařízení jdou však jestě o krok dále - k většině námi dodávaných zařízení existují aplikace pro Váš chytrý telefon Apple nebo pro telefony s operačním systémem Android. Tyto aplikace umožní vzdálený přenos živého obrazu do Vašeho mobilního telefonu. Díky tomu a díky stále většímu pokrytí našeho území mobilním vysokorychlostním internetem máte možnost přistupovat k Vašemu systému opravdu odkudkoliv.


Analog vs. Digitál

Aktuálně nabízené systémy se liší hlavně v technologii zpracování a přenosu obrazu. Původní, ale stále ještě nejrozšířenější způsob je přenos Analogového obrazu. Ten je následně v záznamovém zařízení převeden do digitální podoby, zpracován a uložen. Z toho vyplývá, že kvalita obrazu je ovlivněna délkou, kvalitou a rušením přenosového kabelu okolními vlivy a také je potřebný vysoký výkon záznamového zařízení na převedení obrazu do digitální podoby. Všechny tyto nedostatky řeší Digitální přenos obrazu. V tomto systému vytvoří digitální obraz již kamera, která ho následně v datové formě (datovou sítí) doručí do záznamového zařízení, které záznam pouze uloží. Díky tomuto bezztrátovému přenosu a dostatečné přenosové kapacitě datové sítě není dnes problém zaznamenávat obraz z několika kamer ve FullHD rozlišení.

Bezdrátový přenos digitálního obrazu

Potřebujete pokrýt větší prostor, například areál firmy, ale nemáte možnost ke všem kamerám zajistit dostatačující přenosovou kapacitu? Nebo by trasa pro kabely byla příliš dlouhá a nesplňovala by parametry datové sítě? Pak máte možnost využít Bezdrátového přenosu obrazu. Díky tomu, že přenos obrazu v digitálních systémech funguje přes IP protokol, tedy přes klasickou počítačovou síť, je možné využít bezdrátové Wi-Fi spoje. Podle potřebné kapacity a v závislosti na okolním zarušení lze vybrat technologie ve volně šiřitelném pásmu 5,10 a 11GHz. Pokud chcete mít jistotu že bezdrátový přenos bude bezúdržbový a spolehlivý, můžete využít licencovaných vysokofrekvenčních pásem.


Závěrem bychom rádi upozornili na základy provozování kamerových systémů. Pro provozování CCTV je nutné si prostudovat podmínky stanovené úřadem pro ochranu osobních údajů a zákony ČR. Není nutné se obávat žádných zákazů a omezení. Jedná se spíše o stanovení pravidel pro nakládání s uloženými záznamy.
Základní informace naleznete: §4 písmeno e)zákona č.101/2000 sb.-zpracování osobních údajů
§11 odst.5 zákona č.101/2000 sb.-potřeba uvědomit návštěvníky o kam. systému viditelným nápisem
Další informace pak najdete na www.uoou.cz nebo si stáhněte tento přiložený dokument
.
Copyright © 2011, TZ MONT s.r.o. Všechna práva vyhrazenacreated by www.avenis.cz Redesign: Michal Prokes